poniedziałek, 14 października 2013

Jak udekorować swój pokój ;D


hei♥

Pewnie każda dziewczyna marzy o cudownym pokoju gdzie będzie marzyć o swoim księciu z bajki, będzie rozmyślać nad swoim życiem. Moim zdaniem każda dziewczyna powinna mieć pokój w swoim stylu, w swoim wykonaniu. Dzięki temu nasze pokoje będą cudowne chociażby dla tego, że inne dziewczyny nie będą miały tego samego. Ja przygotowuję się do odmiany mojego pokoju i czerpię pomysły z różnych źródeł.  Na początku najlepiej sobie wszystko zaplanować. Nie możemy też pozwolić na to, żeby rodzice się wtrącali w nasz pokój ponieważ to będzie wasz pokój, wy w nim będziecie przebywać, dorastać i to wy macie się w nim czuć dobrze. Ja zawsze rysowałam sobie na kartce mój pokój. W pokoju mam płytki i odliczałam ile płytek jest wzdłuż  ścian a potem ile płytek tyle kratek na kartce. Tak samo z meblami. Bardzo fajnie się przy tym bawiłam. Pamiętajcie też by na przykład jakimś regałem oddzielić kawałek pokoju by mieć trochę prywatności. Ja nazywam to tajemniczy kącik, gdzie będziecie miały na przykład pełno swoich kosmetyków lub jak ja biurko, laptopa itd. Potem obmyśliłam w jakim stylu będzie mój pokój. Kocham Londyn i dla tego mój pokój będzie w stylu Londyńskim. Następnie wybierce jakieś dodatki do swojego pokoju. Ja na przykład chcę mieć napis HOME z zegarem w literce O który będzie na ozdobę na regale z książkami, duży różowy budzik  i zegar na ścianę w stylu Londyńskim. Następną ozdobą będzie regał z książkami, pismami z których wytnę jakieś fajne wycinki o modzie i przykleję z tyłu regału. Na regale znajdą się też ozdobne koszyki (pudełka) gdzie będę chować drobniejsze przedmioty takie jak ładowarki, aparaty itd. Jeśli macie składną wersalkę, zastanówcie się nad rozłożeniem jej i nie składaniem tylko posłaniem łóżka i obrzuceniem go jaśkami. Wtedy efekt jest niesamowity zwłaszcza kiedy nad nim powiesicie jakiś duży obraz i oświetlicie łóżko lub całą ścianę nad łóżkiem światełkami na choinkę. Oświecić tymi światełkami możecie każdy kąt swojego pokoju, ale bez przesady. Pamiętajcie, żeby nie przesadzić z ozdobami bo zatłoczycie sobie pokój. Na ścianie możecie powiesić lustro chyba, że macie lustro już na szafie bo tak to by było dziwnie. Pamiętajmy też, by nasze firanki i zasłony były ładne i pasowały do reszty pokoju. Bardzo fajnym dodatkiem też jest dywan z długim włosiem, jednak wiem iż to jest trudne to prania, szybko się brudzi, ale nie wyobrażam sobie pokoju bez dywanu. Pokój jest wtedy taki przytulny i ciepły. Bardzo podoba mi się też dodatek do pokoju taki jak świece. Dużo świec ( najlepiej zapachowych) gdy je zapalimy stworzymy taki romantyczny i ciepły nastrój. Pamiętajmy też o drzwiach. Można je obkleić plakatami lub znakami zakazu wstępu. Jest dużo ciekawych tabliczek w sklepach. Można też samemu takie zrobić. 
Mam dużo ciekawych pomysłów na dekorowanie pokoi. Wiem też jak samemu można zrobić jakieś ozdoby. Pomysły pojawią się w następnych postach a teraz zapraszam na oglądnięcie zdjęć pokazujących to co opisałam wcześniej.
Miłego oglądania paa♥

2 komentarze:

  1. Jesteś cudowna i urocza♥. Blog świetny i bardzo ciekawe posty. Wygląd też mnie przyciągnął :3. Mam nadzieję, że będziesz dalej pisać, a ja będę wpadać i pewnie niedługo zaobserwuję!


    www.ohjullie.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń

♥ każdy obraźliwy komentarz zostanie od razu usunięty.
♥ dziękuję za każdy miły komentarz :)